Auto-biografia. 45 lat Kany

Listopad w sali Teatru Kana to czas intensywnych przygotowań do nowego spektaklu (zespół pracuje nad nim pod kierunkiem Mateusza Przyłęckiego) oraz innych wydarzeń towarzyszących grudniowym 45 Urodzinom Kany. To również czas przyjazdów i prezentacji naszych pierwszych gości.
 
 
17 listopada wieloletni przyjaciele Kany: Tomasz Rodowicz (lider Teatru Chorea), Marcin Kęszycki (aktor i współtwórca Teatru Ósmego Dnia) oraz Katarzyna Knychalska (dramatopisarka, założycielka Fundacji Teatr-NieTaki) na scenie Akademii Sztuki pokażą wspólny spektakl „Przejścia nie ma” zrealizowany na podstawie rozmów z uchodźcami z różnych czasów, krajów i wojen.
 
 
Już na początku grudnia będziemy natomiast gościć po raz kolejny mistrzowski duet: Hiroko Komiya i Atsushiego Takenouchi’ego w spektaklu tańca butoh „Kagiri”.
 
 
Weronika Fibich, w ramach stypendium KPO przedstawi “Don’t stress Prymnesium parvum” – cykl działań antydyscyplinarnych (wirtualne i stacjonarne spotkania z ekspertami) mających na celu upodmiotowienie istnień więcej niż ludzkich, zamieszkujących okolice rzeki Odry. To próba odwrócenia perspektywy; odejście od postawy antropocentrycznej na rzecz symbiocenu. Polecamy również nadchodzące literackie wydarzenie „Warsztaty ekokrytyczne – narracje mórz i rzek”, które odbędzie się w dniach 7-11 listopada 2024 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym Uniwersytetu Szczecińskiego w Pobierowie. Więcej informacji na Facebook.
 

Informację na temat kolejnych wydarzeń w ramach projektu "Auto-biografia. 45 lat Kany" prezentowane w kolejnych dniach grudniowych wkrótce.