OKNO. Drugi oddech I Long table

OKNO. Drugi oddech I Long table

Jak pracujemy w kulturze?


Zapraszamy na „Long Table”, otwartą, demokratyczną, samomoderującą się dyskusję na tematy bardzo branżowe i bardzo uniwersalne 
 

W czasie, w którym powoli, ale otwartym głosem zaczyna się mówić o „kulturze pracy w kulturze”, o pasji, misji i wartościach, ale także o obciążeniach i emocjonalnych „wypaleniach”, wspólnie spróbujemy poszukać odpowiedzi na pytania: Czy przyjemność i dobre efekty pracy mogą iść w parze? Czy praca nad wystawami, festiwalami, spektaklami musi oznaczać przemęczenie, czy może być prowadzona w warunkach bezpieczeństwa i zgody, bardziej godnie? Kiedy trzeba uznać, że życie i praca bywają po prostu bardzo trudne i wymagające, a kiedy jednak warto się na to nie zgodzić i pogrzebać w "ustawieniach domyślnych" naszych instytucji, kolektywów, organizacji? Jakie metody artystyczne stosować, aby nasza komunikacja była lepsza, a praca nie wymagała samo-nadużyć?
 
W dyskusji i pracy nad tymi tematami towarzyszyć nam będzie Dorota Ogrodzka - pedagożka teatru, reżyserka, animatorka kultury, trenerka i badaczka, scenarzystka i współtwórczyni zrealizowanego w Teatrze Dramatycznym projektu i spektaklu "Lista uchybień" (na podstawie wywiadów z pracowniczkami i pracownikami kultury), który miał premierę w grudniu 2023.
 
Long Table (którego dokładne zasady zostaną przedstawione uczestnikom spotkania) jest częścią projektu OKNO.DRUGI ODDECH, który będzie realizowany w formie cyklicznych spotkań także w kolejnych miesiącach (następne: WenDo dla kobiet odbędzie się w dniach 7-8 września).
Zapraszamy ludzi teatru, ludzi kultury, ludzi zainteresowanych kulturą, wszystkich, którzy potrzebują zmiany, otwierają się na nowe i szukają narzędzi, które pomogą się lepiej komunikować i organizować. Wymieńmy się doświadczeniami, podzielmy się historiami, pomyślmy razem, jak można równie dobrze, ale mniejszym kosztem nadal robić rzeczy i, cytując literackiego patrona Kany, Wienię Jerofiejewa: Co by tu jeszcze [wypić!], żeby tego zapału nie stracić?”.

 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Edukacja kulturalna