OFF KONTRAPUNKT: Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak się pozbyłam prokrastynacji

OFF KONTRAPUNKT: Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak się pozbyłam prokrastynacji

ALEKSANDRA BOŻEK-MUSZYŃSKA (Warszawa)
 

koncepcja, choreografia i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska
muzyka: na żywo Jakub Pałys oraz collage
reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński
kostium: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Anna Czyżykiewicz
koncepcja kuratorska: Edyta Kozak, Anikó Rácz 

kierownik produkcji: Krzysztof Kwiatkowski

Spektakl powstał w ramach projektu "Exchange: Change Time and Dance".

czas trwania: 60 minut
premiera: 3 października 2017, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Festiwal Ciało/Umysł


"… Drogi widzu,
zamknij oczy,
niech pytanie to wyskoczy
w Twojej głowie,
daj czas sobie na odpowiedź…"


Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: „Na co przyjdzie jeszcze czas?”. Poszukiwania ruchowe poprzedziła praca badawcza oraz wywiad przeprowadzony na grupie kobiet z pokolenia 50+ oraz 30+. Inspiracją dla poszukiwań ruchowych była estetyka kampu, zwłaszcza jego aspekt wizualny i swoista naiwność. 


Aleksandra Bożek-Muszyńska - tancerka, choreografka, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Trzykrotna stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie. Od 2007 roku związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m.in. The Best Solo 2014 za solo „I know ?Thing" na międzynarodowym festiwalu Solo&Duo w Budapeszcie) i tanecznych. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. 


Fragment recenzji:
"To, co w sztuce zbywane bywa często jako błahe, tutaj zostaje postawione w centrum uwagi, jako konstytutywny komponent naszej codzienności. Spektakl Bożek przede wszystkim podnosi na duchu, ale równocześnie skłania do refleksji nad własnym życiem i tym, na co jeszcze znajdziemy w nim czas." (Teresa Fazan, taniecPOLSKA.pl, 8 marca 2018)


10.05.2019, godzina: 17.30, Teatr Kana, bilety: 20 zł